Hakkımızda

Çelik boru sektöründe 1964 yılından bu yana hizmet veren Hatboru San. ve Tic. A.Ş 1998 yılında sulama ve sondaj borusu imalatından TSE ve API 5L standartlarında spiral kaynaklı boru üretimine geçerek bugün gelinen noktada çelik boru sektöründe en iyiler arasında yer almayı başarmıştır.

Firmamız mevcut kapasitesi ile yetinmeyip, çelik boru pazarındaki içme suyu, sulama suyu ve petrol boru hattı projelerinden daha fazla pay alabilmek ve bölgesinde daha fazla istihdam yaratmak amacıyla 2013 yılında Antakya Organize Sanayi Bölgesindeki 100.000m²’lik arazisinde kapalı alanını 30.000m²’ye çıkarmış, yapmış olduğu makina yatırımlarlrıyla işlenebilir sac kalınlığını 20mm'den 40mm'ye maksimum dış çap ölçüsünü de 2540mm'den 3048mm'ye yükseltmiştir. 2 Çelik Sondaj Borusu üretim hattı ve 3 Spiral Kaynaklı Çelik Boru üretim hattına sahip olan Hatboru 200.000 ton/yıl imalat kapasitesine sahiptir.

Çelik borunun yanı sıra 2009 yılında müşteri talepleri doğrultusunda kurulan Hatboru Plastik Boru San. ve Tic. Ltd. Şti., PVC sondaj techiz boruları ile PVC temiz su boruları imalatına başlayarak kısa sürede bu alanda aranan bir marka olmayı başarmıştır. Bununla birlikte Hatboru, çelik borudaki ürün yelpazesini genişletmek üzere API 5CT/5D/5L standartlarına uygun dikişsiz casing, tubing, drill pipe (tijler) ve hat borularının ithalatını yaparak stoktan satışlarına başlamıştır. Firmamız ayrıca casing borulara filtre (slot) açmakla beraber dirsek, TE, redüksyon ve flanş imalatı da yapmaktadır.

Sektörde en kaliteli üretimi yapmayı kendisine hedef seçen firmamız bu konuda tüm dünyada uygulanan Entegre Kalite Yönetim Sistemi (EYS)’nin oluşturulması için mevcut Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 belgesine ek olarak OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) ve TS EN ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) belgelerini de alarak en iyi hizmeti verme kararlılığıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Neden Hatboru?

• Çelik boru sektöründe 49 yıllık bir geçmişe sahip olan ve bu süre içinde edindiği bilgi ve birikimi çok üst noktalara taşıyan Hatboru; köklü, güçlü ve güvenilir bir kuruluştur.
• Hatboru tüm yatırımlarını Türkiye’de yaparak ülkesinde istihdam yaratan %100 Türk Sermayeli, %100 Türk markasıdır.
• Hatboru her yıl üretmekte olduğu ürünlerin %70’ini ihraç etmektedir ve yaptığı ihracatla her yıl hem kendi sektöründe hem de genel klasmanda en çok ihracat yapan kuruluşlar arasında en üst sıralarda yer almakta ve bu hususta ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.
• Dünyanın 3 kıtasında bir milyarı aşkın insanı kapsayan bir coğrafyada doğal gaz, petrol boru hatları, sulama suyu, içme suyu, HES ve diğer enerji santralleri gibi insan hayatı için büyük önem taşıyan projelerde Hatboru ürünleri güvenle kullanılmaktadır.
• Hatboru; müşterilerine, proje öncesi stratejik ortaklık ve uygulama aşamasında çözüm ortaklığı sunar.
• Hatboru ürünleri, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Bağımsız denetimlerin yanı sıra, Hatboru kalitesinin en büyük güvencesi yine kendi bünyesindeki otokontrol sistemidir.
• Hatboru tesisleri, gerek kara gerekse deniz taşımacılığı konusunda Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan aynı zamanda en büyük ham madde üreticilerinin de bulunduğu Hatay’da Antakya Organize Sanayi Bölgesindedir. Bu da lojistik konusunda hem maliyet hem de süreklilik hususunda müşterilerine çok önemli avantajlar sağlar.
• Hatboru bir boru firmasıdır. Bu alanda profesyonelleşmiş ve yatırımlarını bu alanda sürdürmektedir. Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip eden ve sektörün gelişmesine de katkıda bulunan Hatboru müşterilerine en kaliteli ve en güncel çözümler sunar.
• Hatboru API 5L, TSE belgelerinin yanı sıra Kalite Yönetim Sistemi, ISO 9000, Çevre Yönetim Sistemi ISO 14000, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi OHSAS 18001 ve CE sertifikalarına sahiptir.
• Hatboru’da müşteri hizmetleri satış sonrasında da devam eder. Bu da “Satış sonrası kalıcı dostluk” ilkesinin en temel öğesidir.

.