Hakkımızda

Çelik boru sektöründe 1964 yılından bu yana hizmet veren Hatboru San. ve Tic. A.Ş 1998 yılında sulama ve sondaj borusu imalatından TSE ve API 5L standartlarında spiral kaynaklı boru üretimine geçerek bugün gelinen noktada çelik boru sektöründe en iyiler arasında yer almayı başarmıştır.

Yaptığım on şeyden dokuzunun başarısızlıkla sonuçlandığını gördüm gençken, başarısız olmak istemiyordum, onun için ben de on kat daha çok çalıştım.

by Bernard Shaw

Firmamız mevcut kapasitesi ile yetinmeyip, çelik boru pazarındaki içme suyu, sulama suyu ve petrol boru hattı projelerinden daha fazla pay alabilmek ve bölgesinde daha fazla istihdam yaratmak amacıyla 2013 yılında Antakya Organize Sanayi Bölgesindeki 100.000m²’lik arazisinde kapalı alanını 30.000m²’ye çıkarmış, yapmış olduğu makina yatırımlarlrıyla işlenebilir sac kalınlığını 20mm'den 40mm'ye maksimum dış çap ölçüsünü de 2540mm'den 3048mm'ye yükseltmiştir. 2 Çelik Sondaj Borusu üretim hattı ve 3 Spiral Kaynaklı Çelik Boru üretim hattına sahip olan Hatboru 200.000 ton/yıl imalat kapasitesine sahiptir.

Çelik borunun yanı sıra 2009 yılında müşteri talepleri doğrultusunda kurulan Hatboru Plastik Boru San. ve Tic. Ltd. Şti., PVC sondaj techiz boruları ile PVC temiz su boruları imalatına başlayarak kısa sürede bu alanda aranan bir marka olmayı başarmıştır. Bununla birlikte Hatboru, çelik borudaki ürün yelpazesini genişletmek üzere API 5CT/5D/5L standartlarına uygun dikişsiz casing, tubing, drill pipe (tijler) ve hat borularının ithalatını yaparak stoktan satışlarına başlamıştır. Firmamız ayrıca casing borulara filtre (slot) açmakla beraber dirsek, TE, redüksyon ve flanş imalatı da yapmaktadır.

Sektörde en kaliteli üretimi yapmayı kendisine hedef seçen firmamız bu konuda tüm dünyada uygulanan Entegre Kalite Yönetim Sistemi (EYS)’nin oluşturulması için mevcut Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 belgesine ek olarak OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) ve TS EN ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) belgelerini de alarak en iyi hizmeti verme kararlılığıyla çalışmalarını sürdürmektedir.